Reklamat.info Vendos nje reklame
Kerko reklamat ne
Hyrja >> Faqja parardhese >> Detajet e reklames
Qytetet
Gjithe qytetet
-DIASPORA (845)
-KOSOVE (478)
-MALI ZI (21)
-MAQEDONI (54)
Berat (22)
Durres (295)
Elbasan (47)
Erseke (4)
Fier (25)
Gjirokaster (9)
Kavaje (13)
Korce (19)
Kruje (7)
Kucove (13)
Kukes (6)
Lac (11)
Lezhe (24)
Lushnje (10)
Permet (6)
Pogradec (11)
Sarande (20)
SHkoder (31)
Tepelene (6)
Tirane (719)
Tropoje (9)
Vlore (49)
Reklamat e Reja
Reklamat Ekstra

Shkarko Tolbarin
Kerkojme Bashkepunetor

SHANS I KRIJIMIT TE NJE BISNESI GJIGAND . LEXONI ME SHUME VEMENDJE SHKRIMET E POSHTE SHENUARA Kerkojme agjente shitje ne terren Imagjino……. ! Pune e lire, ku vendos vete dhe jo punedhenesi juaj se cfare duhet te beni, dhe kur doni te punoni. Njekohesishte vendos vete se sa para do te fitoni. Njė punė qė ju ofron pavaresi absolute. Ju vendosni me kė duhet tė punoni, ju i zgjedhni orėt e punės qė ju pėrshtaten, dhe kolegėt tuaj ku do te jene partnerė tė cilėve mund t’ju besoni plotėsisht. Mendo pėr njė punė qė do t’ju lejojė tė plotėsoni objektivat dhe synimet e tuaja , qė ėshtė njė burim i vazhdushėm kėnaqėsie dhe tė frymėzon me entuziazėm. Pėrfytyroni sa fuqizuese mund tė jetė nėse ju i vendosni vetė kushtet e suksesit tuaj dhe nėse keni lirinė dhe mbėshtetjen pėr t’i arritur. Mund tju duket thjesht si ėndėrr? Aspak! Mund ta kthesh nė realitet kėtė fantazi me shpejt nga ē’mendoni ju. Na jepni vetėm pak nga koha juaj dhe ne do tju tregojmė si tė arrini suksesin. (Suksesi eshte ne doren tuaj) ĒFAR ESHTE MARKETINGU SHUM NIVELESH? (MLM). MLM ėshtė njė tip shitje qė bazohet nė kontaktin direkt me klientin. Nuk ka dyqane me pakice . Meqė nuk ka dyqane tė pėrfshira, produktet bėjnė njė rrugė mė tė shkurtėr nga prodhuesi te blerėsi, dhe keshtu kane kosto shume te lire ne treg . PERSE JA VLEN TE BEHESH DISTRIBUTOR I GRUPIT FM? Nuk tė duhet tė investosh para pėr tė krijuar biznesin tėnd. (mjafton tė blesh njė kit prezantimi qė do tė jetė mjeti yt i biznesit)Mund tė bėsh biznes nė ēdo kohė edhe nėse je jashė shtetit. Porositė e tua proēesohen dhe shpėrndahen shpejt nga qendra e shpėrndarjes nė ditėn e nesėrme tė punės. Do tė jepen materiale tė ndryshme marketingu qė janė tė nevojshme pėr punėn tėnde. Blini pajimet baze. Pajimet baze jane seti i mostrave dhe kataloget perkates te produkteve. Mund tė pėrfitosh nga prezantimet e ndyshme dhe seminaret dhe seksionet e trajnimit qė organizohen nga sponsori yt (personi qė tė prezantoi biznesin). Nė kėtė menyrė ti pėrfiton njohuritė e nevojshme pėr produktet tona, programet, promocionin, materialet dhe instrumentat marketing dhe tė fitosh kontakte tė reja pėr biznesin. Nėse bėhesh shitės dhe sponsor i madhe, ti do tė kesh akses nė programe speciale motivuese nė mėnyrė qė tė rrisėsh mė tej potencialin tėnd tė fitimit. ----------------------------------------- FM Group ėshtė njė kompani e cila operon nė pothuajse ēdo shtet tė botės dhe merret me produkte tė ndryshme si: parfume (femra dhe meshkuj mos tė harrojme dhe femijėt!), produkte makiazhi, produkte pėr pastrim banese e shumė tė tjera. Produktet tona janė 100% origjinale nga kompanitė mė nė emer nė botė. FM Group punon nė formėn e nje rrjeti ku ēdo distributor meret me shitjet e produkteve dhe veē 45 % fitim nė ēdo produkt ai pėrfiton dhe fitime nėpėrmjet bonuseve qė i jep kompania nė bazė tėshitjeve qė bėhen (personale , si edhe ne grup). Nuk mė mjafton kaq , si mund tė fitoj mė shumė? Nqs nuk ju mjafton kaq atėherė mund tė krijoni grupin tuaj tė punes dhe kėshtu do tė keni bonuse tė mėdhaja nė bazė tė shitjeve qė bėn grupi. Po ju tregojmė njė gjė tjetėr nuk eshte e nevojshme qė grupi tė jetė nė tė njėjtin qytet apo vend ata mund tė jenė nė ēdo vend tė botės dhe pėrsėri mund tė punoni dhe fitoni sėbashku! Ketu mund tė punoni tė gjithė pa dallim moshe, gjinie, kombėsie, prejardhje apo ēdo dallim tjetėr , kėtu tė gjithė jemi miq tė mire dhe bashkpuntorė me njeri tjetrin. Nuk ėshtė e nevojshme tė keni njė CV apo eksperienca pune, as diplome ose certifikime tė tjera. Kėtu ēdo person mund tė nisi tė punojė shumė thjeshtė dhe pa asnjė lloj kualifikimi profesional apo arsimor. Tė gjithė do dalim tė fituar kėshtu qė bėhuni dhe ju distributorė tė FM Group Albania & Kosova. FM GROUP na sjell para me tre menyra: a) 46% te fitimit nga shitjet e drejteperdrjeta (p.sh. parfum 9.90 E shumice >> 14.30 E pakice >>fitim 4.40E) b) 3%deri ne 21% bonus nga xhiroja personale (p.sh. blerje parfumesh – dhame 20x9.90E =198E – 586 pike, shitje 20x14.3E =286E –pra fituam 88 E dhe ndodhemi tek 3% ne baze te shkalles se bonuseve.) c) 3% deri 21% bonus nga xhiroja e bashkepunetoreve SHKALLA E BONUSEVE 3% 300 -1199 pike 6% 1200 -3599 pike 9% 3600 -7199 pike 12% 7200 -11999 pike 15% 12000 – 20399 pike 18% 20400 – 29999 pike 21% 30000 e larte

 Kategorite & Qytetet 
 PUNESIME - Ofroj Pune
 Tirane

 Fotot e bashkengjitura 

 Reklama te tjera 
Tjeter reklame ne kategorine Ofroj Pune, qyteti Tirane
Parardhese reklame ne kategorine Ofroj Pune, qyteti Tirane Kontaktoni pronarin e reklames 
Mesazhi
Emaili
Emri juaj
Kodi Juaj
Fusni Kodin

 Lista e reklamave te ketij perdoruesi 
Kerkojme Bashkepunetor
Kerkojme Bashkepunetor
Krijuar:
04-05-2012, 11:08 pm
Interesimi: 621
Tregoja miqve
Raporto abuzim
Komento

Reklamat.info eshte rrjeti nr # 1 i reklamave online, ne te cilin ofrohen-kerkohen, shitje-blerje, punesime, shtepi, automjete dhe kategori te tjera.
Reklamat Shqiptare, njoftime, reklama, shpallje falas.
© Reklamat.info