Reklamat.info Vendos nje reklame
Kerko reklamat ne
Hyrja >> Faqja parardhese >> Detajet e reklames
Qytetet
Gjithe qytetet
-DIASPORA (845)
-KOSOVE (478)
-MALI ZI (21)
-MAQEDONI (54)
Berat (22)
Durres (295)
Elbasan (47)
Erseke (4)
Fier (25)
Gjirokaster (9)
Kavaje (13)
Korce (19)
Kruje (7)
Kucove (13)
Kukes (6)
Lac (11)
Lezhe (24)
Lushnje (10)
Permet (6)
Pogradec (11)
Sarande (20)
SHkoder (31)
Tepelene (6)
Tirane (719)
Tropoje (9)
Vlore (49)
Reklamat e Reja
Reklamat Ekstra

Shkarko Tolbarin
Studim Dhe Punesim Ne Vancouver-canada

STUDIM DHE PUNESIM NE VANCOUVER-CANADA

Programi i Studimit dhe punesimit (Work and Study ose Study and Internship) kombinon njė periudhė te studimit me njė periudhė tė barabartė tė punės. Kjo mund te jete punėsim per nje sezon te caktuar ose te jete stazh me pagese . Kjo oferte ju jep mundesi studimi dhe pėr tė pėrmirėsuar anglishten tuaj nė njė shkollė tė lartė Vancouver. Njihuni me miq nga e gjithė bota, dhe pėr tė fituar pėrvojė dhe njekohesisht para.

Kohezgjatja:  4-12 muaj.

 

Ne program perfshihen:

Studime intensive Anglisht (25 ore/jave), njė stazh tė garantuara / kontrate pune, mbėshtetje pėr vizė, pėrgatitjen per intervistė dhe trajnim, sesioni orientim pas mbėrritjes me informacion praktik (llogari bankare, numrin e sigurimeve shoqėrore, celular, etj), udhėzues qytetit Vankuver, monitorimi i vazhdueshėm dhe mbėshtetjen e tė gjithė vendosjen tuaj, 24/7.

Kriteret:work&study Canada

 • Mosha: 18-35 vjeē.
 • Aplikanti duhet te kete njohuri mbi nivelin mesatar te gjuhes angleze.
 • Aplikanti duhet te aplikoje minimumi 3 muaj para dates se fillimit te punes.
 • Aplikanti duhet te kete perfunduar minimalisht shkollen e mesme.

Akomodimi:

i Mbuluar nga punedhenesi.

Kosto:

PROGRAMI A:

 • 6 muaj (3+3); nga keto 2 muaj kurs Anglisht, 1 muaj kurs anglisht profesional per Turizem ose Biznes dhe 3 muaj  pune ose internship 3950 $ Kanadez.
 • 12 muaj (6+6); nga keto 5 muaj kurs Anglisht, 1 muaj kurs anglisht profesional per Turizem ose Biznes dhe 6 muaj  pune ose internship 5950 $ Kanadez.

 

PROGRAMI B:

 • 6 muaj (6 jave + 18 jave); nga keto 2 jave kurs full time Anglisht, 1 muaj kurs anglisht profesional per Turizem ose Biznes dhe 18 jave  pune ose internship plus kurs anglisht part time me 10 ore/jave  3250 $ Kanadez.
 • 12 muaj (3-9); nga keto 2 muaj kurs Anglisht, 1 muaj kurs anglisht profesional per Turizem ose Biznes dhe 9 muaj  pune ose internship 4600 $ Kanadez.

PROGRAMI C-Short Term:

 • 4 muaj (1 + 3); nga keto 1 muaj kurs full time Anglisht,  dhe 3 muaj  pune ose internship 2200 $ Kanadez.

 

work&study Canada

Ne kosto perfshihen:

 • Kontrata e punes ;
 • Siguracioni;
 • Posta per marrjen e kontrates dhe dokumentave te tjere per tu futur ne ambasade per vizen;
 • Transferta bankare;
 • Asistence deri ne marrjen e vizes;
 • Mbeshtetje e vazhdueshme deri ne perfundim te programit.

Procesi:

Pasi ju tė aplikoni per ketė program, ne do t'ju  pėrgatisim aplikimin tuaj pėr vizė, caktojme interviste me punedhensin. Pas intervistes me punedhenesin procedojme me marrjen e kontrates se punes dhe nderkohe pregatitet dosja per ambasade.

Me mberritjen tuaj ne Kanada, ju organizojme njė seancė orientim kombinuar me njė praktikė intervistė me agjencine partnere ne Vankuver.

Per te aplikuar dergoni nje cv me foto me subjekt "Studim dhe Punesim-Vankuver" ne adresen :  recruitment@europeagency.al This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Nxitoni....

Vendet jane te limituara....
Phone: 00355692093800

 Kategorite & Qytetet 
 PUNESIME - Ofroj Pune
 Tirane

 Reklama te tjera 
Tjeter reklame ne kategorine Ofroj Pune, qyteti Tirane
Parardhese reklame ne kategorine Ofroj Pune, qyteti Tirane Kontaktoni pronarin e reklames 
Mesazhi
Emaili
Emri juaj
Kodi Juaj
Fusni Kodin

 Lista e reklamave te ketij perdoruesi 
Banakier Ne Dubai. Rroga 700$-1000$/muaj.
Fizio-terapist, Lindje E Mesme. Rroga 800$ - 1200$ Ne Muaj.
Instruktore Noti, Lindje E Mesme. Rroga 800$ - 1200$ Ne Muaj.
Kamarier Ne Singapore, Rroga 1600-2000 $ Ne Muaj.
Kamariere Ne Dubai. Rroga Deri Ne 770$/muaj Plus Bakshishe!
Kerkohet Staff Rezorti & Spa Ne Kuwait
Manaxher Restoranti. Rroga 1300$/muaj Plus Bakshishe!
Mikpritese/hostess. Rroga Deri Ne 1200$/muaj.
Ndihmes Mjek/infermier, Dubai, Rroga 600$-1000$ $ Ne Muaj.
Parukier/e, Dubai. Rroga 800$ - 1000$ Ne Muaj.
Punesim Sezonal Ne Agrikulture-usa
Punesim Sezonal Ne Agrikulture-usa
Punesim Sezonal Ne Agrikulture-usa
Recepsioniste Ne Dubai. Rroga 500$ - 800$ Ne Muaj.
Recepsioniste Restoranti (f) Ne Kuvajt [kontrate Falas]
Region Sales Manager
Shef Kuzhine Ne Singapore, Rroga 1600 $ Ne Muaj.
Specialist Sigurie / Maritime Security
Specialist Sigurie / Maritime Security
Specialist Sigurie / Maritime Security
Studim Dhe Punesim Ne Vancouver-canada
Studim Dhe Punesim Ne Vancouver-canada
Studim Dhe Punesim Ne Vancouver-canada
Summer Sports Camp - Usa
Krijuar:
23-01-2013, 4:56 pm
Interesimi: 808
Tregoja miqve
Raporto abuzim
Komento

Reklamat.info eshte rrjeti nr # 1 i reklamave online, ne te cilin ofrohen-kerkohen, shitje-blerje, punesime, shtepi, automjete dhe kategori te tjera.
Reklamat Shqiptare, njoftime, reklama, shpallje falas.
© Reklamat.info