Reklamat.info Vendos nje reklame
Kerko reklamat ne
Hyrja >> Faqja parardhese >> Detajet e reklames
Qytetet
Gjithe qytetet
-DIASPORA (938)
-KOSOVE (492)
-MALI ZI (21)
-MAQEDONI (55)
Berat (22)
Durres (295)
Elbasan (47)
Erseke (4)
Fier (25)
Gjirokaster (10)
Kavaje (13)
Korce (19)
Kruje (7)
Kucove (13)
Kukes (6)
Lac (11)
Lezhe (24)
Lushnje (10)
Permet (6)
Pogradec (11)
Sarande (20)
SHkoder (31)
Tepelene (6)
Tirane (719)
Tropoje (10)
Vlore (49)
Reklamat e Reja
Reklamat Ekstra

Shkarko Tolbarin
Se Shpejti Fillojne Kurset Mbi Kontabilitetin Praktik...

Studio “2Win Partners” me njė eksperiencė 10-vjecare nė shėrbime gjithėpėrfshirėse dhe praktikė nė Financė, Kontabilitet, Auditimin Njofton Hapjen sė shpejti tė kurseve tė reja mbi trajnimin nė kontabilitetin praktik pėr biznesin e vogėl, tė mesėm dhe tė madh me tarifat mė tė mira nė treg. Ky trajnim shėrben pėr tė gjithė personat e interesuar tė punojnė nė fushėn e kontabilitetit dhe tė financės, pėr tė gjithė ata kontabilistė/ financiere qė deri tani nuk kanė punuar nė kėtė profil, pėr tė gjithė ata individė tė cilat duan tė pėrforcojnė me shumė informacionet e marra nė fushėn e ekonomisė. Trajnimi ėshtė mbėshtetur nė dokumenta hipotetike tė orientuar nė natyra tė ndryshme biznesesh. E veēanta e kėtij trajnimi ndryshe nga tė gjithė trajnimet e tjerė ėshtė se ju do tė bėni vetė regjistrime njėlloj sikur tė ishit nė njė ditė tė zakonshme pune. Kjo teknike ju mundėson pėrvetėsimin e njohurive tė marra gjatė seancave tė moduleve pėrkatės. Ēdo seancė ėshtė e konceptuar nė mėnyrė tė tillė qė ju tė keni mundėsi tė fitoni njohuritė mbi modulet dhe njėkohėsisht tė keni mundėsi t’i praktikoni kėto njohuri nė prezencėn e trajnuesit. Ky trajnim ėshtė i ndarė nė dy faza: Faza I Tajnimi teorik nė bazė tė procedurave dhe do tė zgjasė 3 herė nė javė nga 2 orė pėr njė periudhė 3-javore. Faza II Praktika 2 javore nė financa 5 konsiston nė regjistrimin dhe pėrpunimin e tė gjitha transaksioneve tė bėra gjatė trajnimit dhe nxjerja e bilancit tė njė kompanie. (TOTAL KURSI ZGJAT 5 JAVĖ OSE 30 ORĖ) Pėr tė pasur njė rendiment sa mė tė lartė grupet do tė jenė jo mė shumė se 6 vetė. Nė fund tė kėtij trajnimi pjesėmarrėsit do tė pajisen mė njė ēertifikatė. Ju sigurojmė qė njė trajnim i tillė sė bashku do tė jetė njė start shumė i mirė i juaji nė tregun e punės Mė poshtė do tė gjeni programin i cili konsiston nė: A. – Prezantimin e legjislacionit kryesor pėr fazėn start-up tė shoqėrive tregtare • Njohja me Ligjin Nr.9901, date 14.4.2008 “Pėr tregtarėt dhe shoqėritė tregtare”, format ligjore tė tyre • Hapat e regjistrimit dhe liēensimit nė Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit dhe njohja me Ligjin Nr.9723, datė 3.5.2007 “Pėr Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit” • Njohja me Ligjin Nr.9228 datė 29.04.2004 “Pėr kontabilitetin dhe pasqyrat financiare” • Njohja me Ligjin 9920, datė 19.5.2008 dhe proēedurat tatimore tė regjistrimit tė shoqėrive. 1.Prezantimi i dokumentave bazė • Njohja me faturėn e shitjes • Plotėsimi i gjeneraliteteve tė faturės • Pėrpilimi i transaksioni nė lekė e nė valutė • Llogaritja e TVSH • Plotėsimi i faturave tatimore tė shitjes me bazė pėrmbledhėse ditore tė kases • Gjenerimi nga kasa i lėvizjeve ditore • Plotėsimi i faturave me TVSH duke j’u referuar kuponave tatimore • Njohja me faturėn e blerjes • Njohja me kuponin tatimor I. Prezantimi i librave tė blerjeve dhe shitjeve Regjistrimi i dokumentave justifikues nė librat e blerjes dhe tė shitjes nė mėnyrė manuale (Kjo pėr arsye tė vetėkontrollit nė lidhje me regjistrimet nė kontabilitet) 1-Libėr blerje • Njohja dhe plotėsimi i librit te blerjeve • Regjistrimi i faturave tė blerjeve nė kontabilitet • Gjenerimi nė librin e blerjeve • Deklarimi online 2-Libėr shitje • Njohja dhe plotėsimi i librit tė shitjeve • Regjistrimi i faturave tė shitjeve nė kontabilitet • Gjenerimi nė librin e shitjeve • Deklarimi online 3-Prezantimi i importeve dhe deklaratave doganore • Regjistrimi i deklaratave doganore • Gjenerimi nė librin e blerjeve • Regjistrimi i tyre nė sistem sipas skemės specifike 4-Formulari i deklarimit te TVSH • Plotėsimi i deklaratės sė TVSH • Deklarimi i saj online • Pagesa nė bankė pėrgatitja e transfertės pėr pagesėn e tvsh nė bankė 5-Likujdimet e faturave tė blerjes dhe shitjeve • Pagesa e faturave tė blerjeve me bankė dhe shitjeve me bankė • Plotėsimi i transfertave dhe pagesat nėpėrmjet sistemit bankar • Plotėsimi i mandat arkėtimeve dhe pagesave pėr levizjet me arkė • Njohja e arkėtimit tė faturave tatimore tė shitjes me bankė e arkė 6-Magazina • Plotėsimi i kartelave tė magazinės • Metoda e inventarizimit tė kartelave tė magazinės • Ditari i kartelave tė magazinės II. Burimet njerezore • Plotėsimi i formularit tė deklarimit nė inspektoriatin shtetėror tė punės dhe lista e punonjėsve me gjeneralitetet pėrkatėse • Plotėsimi i deklaratės sė punėmarrėsve pėr periudhėn sipas legjislacionit • Dorėzimi tek zyra e punės i deklaratės sė tė punėsuarve • Deklarimi i tė punėsuarėve dhe tė larguarėve rishtazi pėr shoqėrinė nė sistemin online tė tatimve • Pėrgatitja e listė pagesės mujore dhe llogaritja e kontributeve pėr pagat • Llogaritja e pagės neto • Deklarimi on line i listė pagesės mujore nė sistemin e tatimeve • Plotėsimi i formularit tė deklarimit tė pagesės sė sigurimeve shoqėrore dhe shėndetėsore • Plotėsimi i formularit tė tatimit mbi tė ardhurat personale • Deklarimi online i formularėve tė mėsipėrm • Plotėsimi i transfertave sipas urdhėr pagesės sė dalė nga sistemi pėr likujdimin nė bankė III. Plotesimi i ēekut bankar Ju mirepresim! Pėr mė shumė na kontaktoni nė numrin: +355 (0) 698662525
Phone: +355 (0) 698662525

 Kategorite & Qytetet 
 KURSE
 Tirane

 Fotot e bashkengjitura 

 Reklama te tjera 
Tjeter reklame ne kategorine KURSE, qyteti Tirane
Parardhese reklame ne kategorine KURSE, qyteti Tirane Kontaktoni pronarin e reklames 
Mesazhi
Emaili
Emri juaj
Kodi Juaj
Fusni Kodin

 Lista e reklamave te ketij perdoruesi 
Se Shpejti Fillojne Kurset Mbi Kontabilitetin Praktik...
Se Shpejti Fillojne Kurset Mbi Kontabilitetin Praktik...
Krijuar:
17-12-2013, 8:55 am
Interesimi: 399
Tregoja miqve
Raporto abuzim
Komento

Reklamat.info eshte rrjeti nr # 1 i reklamave online, ne te cilin ofrohen-kerkohen, shitje-blerje, punesime, shtepi, automjete dhe kategori te tjera.
Reklamat Shqiptare, njoftime, reklama, shpallje falas.
© Reklamat.info