Reklamat.info Vendos nje reklame
Kerko reklamat ne
Hyrja >> Faqja parardhese >> Detajet e reklames
Qytetet
Gjithe qytetet
-DIASPORA (843)
-KOSOVE (477)
-MALI ZI (21)
-MAQEDONI (55)
Berat (22)
Durres (295)
Elbasan (47)
Erseke (4)
Fier (25)
Gjirokaster (10)
Kavaje (13)
Korce (19)
Kruje (7)
Kucove (13)
Kukes (6)
Lac (11)
Lezhe (24)
Lushnje (10)
Permet (6)
Pogradec (11)
Sarande (20)
SHkoder (31)
Tepelene (6)
Tirane (719)
Tropoje (10)
Vlore (49)
Reklamat e Reja
Reklamat Ekstra

Shkarko Tolbarin
Imb

AlphaPos ėshtė program kompjuterik pėr dyqanet, marketet, supermarketet, si dhe pėr tė gjitha njėsitė qė tregtojnė njė numėr tė madh artikujsh. Pėrfitimet kryesore: Gjeneron nė ēast raportet pėr shitjet, debitorėt, arkėtimet, inventarin. Regjistron shpejt dhe thjesht shitjet. Kontrollon me lehtėsi inventarin. Punon si nė njė kasė tė vetme, ashtu edhe nė rrjet kasash tė lidhur me njė kompjuter qendror. Lidhet me printer fiskal, lexues barkodesh, peshore etj. Modulet bazė: raporte, inventarė, shitje dhe blerje, administrimi, transferimi. Shėrbimi i ofruar: instalim, trajnim profesional pėr pėrdorimin e programit, asistencė teknike fillestare pėr tė vėnė nė punė programin, konfigurimin e tij sipas kėrkesave tė pėrdoruesve dhe manuale pėrdorimi. Funksione kyēe: Regjistron shpejt shitjet nė kasė Me Alpha Pos regjistron shpejt, me njė klikim, shitjet nė kasė. Regjistron faturat me disa metoda pune: ekran touch screen, vetėm me tastierė, vetėm me maus. Konfigurohet me kartat e klientėve pėr mbledhjen e pikėve. Gjeneron dhe printon barkode dhe ēmime pėr artikujt. Kėrkon shpejt artikujt: me skaner, duke filtruar kodin apo pėrshkrimin e artikullit. Konfiguron ēmimet e shitjes pėr t’u shfaqur automatikisht nė faturė. Administron me lehtėsi inventarin: Alpha Pos ndihmon tė gjitha njėsitė tregtuese qė kanė njė ose mė shume magazina dhe tregtojnė shumė artikuj. Kontrollon lėvizjet e inventarit me mbi 20 raporte tė hollėsishme. Regjistron njė numėr tė pakufizuar artikujsh me tė dhėna tė plota si: kod/kod bar, grup artikujsh, deri nė dy njėsi matjeje etj. Kontrollon mungesat dhe stoqet e inventarit duke njoftuar pėr nevojat e furnizimit. Thjeshtėzon procesin e regjistrimit tė hyrjeve dhe daljeve tė artikujve nė magazinė, duke plotėsuar shpejt, pak fusha, nė njė format tė thjeshtė fletėhyrje/fletėdalje. Importon automatikisht nė program listė artikujsh me gjendjet e tyre, nga njė dokument i jashtėm (p.sh nga njė format ekseli). Regjistron blerjet nga furnitori: Regjistron shpejt nė njė format tė thjesht, me pak fusha, blerjet nga furnitorėt. Plotėson automatikisht librin e blerjeve dhe raporte tė tjera pėr blerjet dhe furnitorėt (raporte pėr pagesat e kryera). Mban tė dhėna tė plota pėr furnitorėt, qė nga tė dhėnat informuese tė tyre deri te detyrimi i mbledhur. Rakordon faturat me porositė, pagesat, hyrje-daljet nga magazina. Lidhet me tė gjitha pajisjet e marketeve: Printon nė tė gjitha kasat fiskale nė Shqipėri dhe Kosovė. Lidhet me dy lloj peshoresh: peshore tė firmės SM100 dhe Bizerba. Lidhet me skanera pėr leximin e ēmimeve tė artikujve dhe me pajisjet Display (ekran pėr leximin e ēmimit). Lidhet gjithashtu me programet e financės duke transferuar tė dhėnat kyēe (shitjet, blerjet, listė artikujsh etj). Kontrollon punėn e pėrdoruesve tė programit: Administratorėt mund tė ēelin pėrdorues tė rinj (shitės, arkėtar, magaziner) dhe t’i kufizojnė tė drejtat e tyrė nė program (tė regjistrojnė, tė fshinė apo vetėm tė shohin raporte). Administratorėt mund tė shikojnė historikun e tė gjitha veprimeve tė kryera nga pėrdoruesit e programit (ora e hyrjes dhe daljes nga programi, veprimi i kryer, nga cila kasė etj.) Ndjek ecurinė e marketit nėpėrmjet raporteve: Ambienti i raporteve pėrmbledh te gjitha pasqyrat e gjeneruara nga veprimet me shitjet, blerjet, inventarėt, likuiditetet etj. Gjeneron formatet zyrtare tė librit tė shitjeve, librit tė blerjeve, ditarit tė arkės etj. Merr raporte pėr xhiron ditore tė shitjeve, marzhin e shitjeve (tė ilustruara me grafik), pėr artikujt mė tė shitur, etj. Merr raporte pėr regjistrin pėrmbledhės dhe analitik tė blerjeve, pėr gjendjet debitore dhe kreditore tė klientėve dhe furnitorėve. Raportet mund tė kategorizohen sipas pėrdoruesve, periudhave, artikujve etj. Kėrkesa teknike Program rrjeti, i cili punon edhe i pavarur nė rastet e shkėputjes sė rrjetit. Parametrat e kompjuterave duhet tė jenė si mė poshtė: Sistemi operativ: Windows 7 (dhe mė i pėrparuar); Procesori: Minimumi Dual Core 2GHz, Ram 2 GB (dhe mė i pėrparuar); Databaza e programit: SQL Server 2008 Express (dhe mė i pėrparuar), kėshillohet SQL Server 2008 R2 Standard.
Phone: +377 444 177 111

 Kategorite & Qytetet 
 INTERNET - Software
 -KOSOVE

 Reklama te tjera 
Tjeter reklame ne kategorine Software, qyteti -KOSOVE
Parardhese reklame ne kategorine Software, qyteti -KOSOVE Kontaktoni pronarin e reklames 
Mesazhi
Emaili
Emri juaj
Kodi Juaj
Fusni Kodin

 Lista e reklamave te ketij perdoruesi 
Alpha Web
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb Kosovė
Imb-shėrbime Pėr Programin
Seria Alphaweb
Krijuar:
26-06-2015, 10:21 am
Interesimi: 289
Tregoja miqve
Raporto abuzim
Komento

Reklamat.info eshte rrjeti nr # 1 i reklamave online, ne te cilin ofrohen-kerkohen, shitje-blerje, punesime, shtepi, automjete dhe kategori te tjera.
Reklamat Shqiptare, njoftime, reklama, shpallje falas.
© Reklamat.info