Reklamat.info Vendos nje reklame
Kerko reklamat ne
Hyrja >> Faqja parardhese >> Detajet e reklames
Qytetet
Gjithe qytetet
-DIASPORA (843)
-KOSOVE (477)
-MALI ZI (21)
-MAQEDONI (55)
Berat (22)
Durres (295)
Elbasan (47)
Erseke (4)
Fier (25)
Gjirokaster (10)
Kavaje (13)
Korce (19)
Kruje (7)
Kucove (13)
Kukes (6)
Lac (11)
Lezhe (24)
Lushnje (10)
Permet (6)
Pogradec (11)
Sarande (20)
SHkoder (31)
Tepelene (6)
Tirane (719)
Tropoje (10)
Vlore (49)
Reklamat e Reja
Reklamat Ekstra

Shkarko Tolbarin
Imb

Alpha Farmaci ėshtė program pėr menaxhimin e aktivitetit tė farmacive. Ėshtė ndėrtuar nė pėrputhje tė plotė me bazėn e tė dhėnave dhe legjislacionin e organit tė ISKSH-sė. Ky program komjuterik i nevojitet tė gjitha farmacive tė kontratuara ose jo nga ISKSH-ja. Pėrse ju duhet Alpha Farmaci? Kontrollon gjendjen e inventarit pėr tė gjithė barnat dhe pėr barna tė veēantė, levizjet e tyre nė magazinė, pėr periudha tė ndryshme kohore; Keni tė gatshme listėn e plotė tė barnave tė rimbursueshėm, e pėrditėsuar me 56 barna tė reja sipas listės sė re tė hyrė fuqi nė prill tė 2014; Regjistron shpejt, me pak veprime recetat pėr barnat e rimbursueshėm dhe pėr barnat jashtė rimbursimit; Ėshtė aplikuar heqja e TVSH-sė 10%, me hyrjen nė fuqi tė ligjit tė ri pėr TVSH-nė e barnave; Regjistron blerjet nga depot farmaceutike duke kontrolluar njėkohėsisht detyrimin kundrejt tyre. Modulet bazė: raporte, administrimi, blerje/shitje/receta, arka dhe banka, kontabiliteti, arkivi, moduli i transferimit tė ISKSH-sė. Shėrbimi i ofruar: instalim, trajnim profesional pėr pėrdorimin e programit, asistencė teknike fillestare pėr tė vėnė nė punė programin dhe konfigurimin e tij sipas kėrkesave tė farmacive, manuale pėrdorimi. Funksione kyēe: Regjistron recetat, faturat e shitjeve, blerjeve, likuidimet etj. Alpha Farmaci pėrmban dritare pėr regjistrimin e tė gjitha dokumenteve tė pėrditshme tė njė aktiviteti farmaceutik, si: Recetat e pacientėve me rimbursim, ku lidhet mjeku i cili ka lėshuar recetėn, barnat, pacienti, kategoria e rimbursimit Faturat e shitjeve pa rimbursim nė njė mjedis tė veēantė, tė pavarur nga recetat me rimbursim Dokumentet e arkės/bankės (arkėtimet dhe pagesat e ndryshme tė farmacisė). Kontrollon lėvizjet e inventarit dhe gjendjen e tyre: Me Alpha Farmaci ndjek lėvizjet e inventarit nėpėrmjet: Raporteve tė hollėsishme pėr gjendjen e inventarit nė total, si dhe pėr barna tė veēantė, nė periudha tė ndryshme kohore Raporteve pėrmbledhėse dhe analitike me tė gjitha hyrje/daljet e barnave nga farmacia, me tė dhėna pėr datėn e dokumentetit, ēmimin e barnave, sasive nė hyrje dhe dalje etj. Raporteve pėr barnat tė cilat janė nė sasitė minimale tė tyre dhe barnat me sasi maksimale Raporteve pėr gjendjen e magazinės sipas datave tė skadencės sė barnave, etj. Regjistron tė dhėnat specifike tė barnave: Nė kartelėn e barit mund tė regjistroni: kodin/kodin e barit, serinė, datėn e skadencės, tė dhėnat pėr rimbursimin e barit, TVSH–nė 20% pėr disa barna, njėsinė bazė (tabletė/ampulė/flakon etj) si dhe njėsinė e dytė (blister, kuti) etj. Pprogrami ka tė gatshme listėn barnave tė rimbursueshme tė miratuar nga ISKSH-ja, me 56 barna tė reja sipas vendimit tė fundit tė ISKSH-sė Mund tė konfiguroni nivele tė ndryshme ēmime shitjesh, si: ēmimin e plotė, ēmimin e pacientit etj, qė t’ju shfaqen automatikisht nė recetė, ose mund t’i regjistroni manualisht nė momentin e recetės. Regjistron tė dhėnat pėr pacientėt: Krahas listės sė gatshmė tė pacientėve tė rimbursueshėm, mund tė regjistroni manualisht tė dhėnat pėr ēdo pacient duke i grupuar sipas kategorive tė rimbursimit. Gjeneron raportet standarde pėr recetat me rimbursim: Listė – treguesi i recetave me rimbursim tė plotė dhe tė pjesshėm pėr periudhėn, duke i kategorizuar sipas pacientėve, mjekut, apo farmacistit qė ka regjistruar recetėn nė program Raporti pėrmbledhės i listė – treguesve pėr periudhėn Numri i fletėhyrjeve pėr periudhėn. Gjeneron raporte tė shumėllojshme jashtė rimbursimit Programi, krahas raporteve pėr recetat gjeneron: Raporte pėr shitjet dhe blerjet (barnat e shitura, shitjet sipas periudhės me grafik, libri i shitjeve etj) Raporte pėr detyrimet ndaj depove (kartela e furnitorit, faturime dhe pagesa, situacioni i klientėve/furnitorėve etj.) Raporte pėr arkėtimet nga klientėt apo pagesat e kryera ndaj furnitorėve (nėse do tė regjistrohen nė program) Raporte kontabiliteti pėr farmacistėt apo financierėt tė cilėt duan tė kontrollojnė kontabilizimin e dokumenteve (Bilanci kontabėl, PASH, cash flow, etj.) Kėrkesa teknike: Instalohet nė njė kompjuter ose nė disa kompjutera tė lidhur nė rrjet ; Programi lidhet me: printerat, lexuesit optikė (skaner), kasat fiskale etj Parametrat e kompjuterit duhet tė jenė si mė poshtė: Sistemi operativ: Windows 7 (dhe mė i pėrparuar)/Windows server 2003 (dhe mė i pėrparuar); Procesori: Minimumi Dual Core 2GHz, Ram 2 GB (dhe mė i pėrparuar); Databaza e programit: SQL Server 2008 (dhe mė i pėrparuar).
Phone: +377 44 177 111

 Kategorite & Qytetet 
 INTERNET - Software
 -KOSOVE

 Reklama te tjera 
Tjeter reklame ne kategorine Software, qyteti -KOSOVE
Parardhese reklame ne kategorine Software, qyteti -KOSOVE Kontaktoni pronarin e reklames 
Mesazhi
Emaili
Emri juaj
Kodi Juaj
Fusni Kodin

 Lista e reklamave te ketij perdoruesi 
Alpha Web
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb
Imb Kosovė
Imb-shėrbime Pėr Programin
Seria Alphaweb
Krijuar:
26-06-2015, 10:23 am
Interesimi: 318
Tregoja miqve
Raporto abuzim
Komento

Reklamat.info eshte rrjeti nr # 1 i reklamave online, ne te cilin ofrohen-kerkohen, shitje-blerje, punesime, shtepi, automjete dhe kategori te tjera.
Reklamat Shqiptare, njoftime, reklama, shpallje falas.
© Reklamat.info